O Blogu

elephant

Od dziecka czułam, że moje życie ułoży się poza granicami kraju. W wieku 8 lat przyniosłam rodzicom ulotkę reklamującą obóz narciarski w Czechach i po godzinach namów, odłożeniu każdej złotówki z urodzin, mikołajek i innych rodzinnych okazji, po raz pierwszy wyjechałam sama za granicę. Powinnam tutaj dodać, że noc w noc płakałam za rodzicami podczas tego siedmio-dniowego obozu, jednak nie pozwoliłam, aby rodzice po mnie przyjechali :) .  I tak dzięki nieposkromionej chęci zobaczenia świata, w wieku 19-tu lat wyjechałam za wielką wodę i po rocznym pobycie w Stanach, wylądowałam w kraju syropu klonowego.

Alergie pokarmowe towarzyszą mi od kiedy tylko pamietam, jednak prawdziwe zmiany żywieniowe wprowadziłam dopiero latem 2011, po latach prób odrzucenia mąk, nabiału, cukru, czekolady ( lista wydaje się nie mieć końca :) )… Można więc powiedzieć, że moja nauka w gotowaniu bez glutenu, cukru i nabiału się dopiero zaczyna, a wszystko co tworzę w kuchni jest ciekawym eksperymentem. Choć początkowo z przymusu, gotowanie bez glutenu i cukru szybko stało sie moim hobby. I chyba coraz bardziej zaczynam rozumieć dlaczego… Moją największą pasją  jest podróżowanie, odkrywanie nowych kultur, obyczajów, smakowanie aromatycznych kuchni i poznawanie rozmaitych ludzi. Gotowanie bez glutenu i cukru przypomina mi więc wyprawę do nieznanego kraju, gdzie choć mamy nadzieję, że niektóre zasady ( np. ludzie nie są jadani na obiad ) są podobne do naszych, to jednak nigdy nie wiemy czego tak naprawdę się spodziewać :). Brzmi znajomo? :)

Tak więc zapraszam na fascynującą  podróż  zarówno po egzotycznych krajach jak i ciekawej, jeszcze malo odkrytej kuchni bezglutenowo- bezcukrowo-beznabiałowej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>